Jídlo

♥ Lisované krmivo :  Jedná se o granulky a různé druhy krmných směsí, granule jsou však pro činčily zdravější. Granule by měly být určeny přímo pro činčily, protože takové obsahují vše potřebné pro jejich správnou výživu. Činčily snědí jen tolik potravy, kolik potřebují, proto můžeme misku plnit vždy, když je prázdná. Začne-li však přibírat na váze, měla by jí být strava podávána v dávkách.

♥ Seno :  Nejlepší je seno bohaté na lístečky. Činčila by k němu měla mít přístup 24 hodin denně. Mělo by být naprosto suché a nikdy plesnivé. Mělo by být umístěno v jesličkách, kde jej činčily tolik neznečistí. 

♥ Voda :  Činčila by ji měla mít k dispozici stále a měla by se denně měnit. Ideální je voda balená. Do vody je možné přidávat speciální vitamínové kapky. Na vodu jsou vhodné např. plastové napáječky s kovovým náustkem a  s kuličkou.

♥ Pamlsky :  Rozinky, sušené ovoce, sušené plody šípku,goji, sušená poupata růží… Všechny pamlsky by se činčile 
                   měly podávat v omezeném množství, ale mohou vám usnadnit ochočování.Čerstvých pamlsků co nejméně lepší jpro jejich trávení je sušené ovoce a zelenina.:)

♥ Obrušování zoubků :  Vhodné jsou siporexové kostky, sépiové kosti, kalciový kámen, větve ovocných stromů a případně i menší množství suchého chleba.


♥ Činčila dále doplňkově potřebuje vápník, který je možno zakoupit např. v podobně vápníkových tablet.